godz. 18:00, spektakl pozakonkursowy

 

 

Reżyseria: Michał Walczak
Scenariusz: Maciej Łubieński i Michał Walczak
Muzyka: Michał Gorczyński i Żelazne Waginy
Kostiumy: Joanna Kotowicz
Make-up i fryzury: Weronika Piechota
i Beata Borowska


  
Dramat
100 minut
 
 
obsada:

AMONIKA BABULA,
KAROLINA CZARNECKA,
LENA PIĘKNIEWSKA,
AGNIESZKA PRZEPIÓRSKA

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://www.teatrzabrze.pl/images/XVI_FDW/Zelazne_waginy

 

ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

23 października /NIEDZIELA/ godz. 18:00, 

Scena Teatru Nowego w Zabrzu

 

Po burzliwym rozwodzie ze Zdzisławem Metro, Paula rzuca się do Wisły, zostaje odratowana przez Chudego Wojtka, ale zapada w śpiączkę. Budzi się po wielu miesiącach w szpitalu Świętej Rodziny, w Warszawie przyszłości, rządzonej przez komisarza Andrzejczuka.


W podziemiach spotyka Dziewczyny z Charlotte, więzione przez profesora Maxa Hardkora, który testuje na nich nacjotechnologię – zapładnia je nasieniem bohaterów, by stworzyć Nadpolaków. Przyjaciółki uciekają ze szpitala w przebraniu sanitariuszek, mijając zgliszcza Placu Zbawiciela, na których grasują hordy żołnierzy wyklętych i kiboli. Przeprawiają się na Dziką Stroną Wisły, gdzie gromadzą się rebelianci, których przywódczynią jest legendarna Szamanka Miasta. Ściga ich bezlitosny komisarz Andrzejczuk ze swoim przydupasem Augustyniakiem. Kiedy szarlotki docierają do centrum dowodzenia rebelią, w dawnym solarium na Placu Hallera, okazuje się że bunt słabnie – coraz więcej rebeliantek daje się przekupić programem 500 plus. Wraz z Szamanką Miasta postanawiają założyć punkband Żelazne Waginy i uderzyć w tyranię Andrzejczuka feministycznymi protest songami, które zmobilizują kobiety do działania. Pierwszy koncert odbędzie się w legendarnym klubie Skład Butelek. Czy Dziewczynom z Charlotte uda się porwać tłumy i stać Żelaznymi Waginami?


A może za późno na bunt? Czy piosenka może być narzędziem walki? I czy Dziewczyny z Charlotte zdążą się nauczyć grać na instrumentach do premiery?

Żelazne Waginy w Składzie Butelek zaprezentują materiał z pierwszej płyty nagranej w wytwórni Haller Rekords, zatytułowanej „Punk latte”. Dołącz do spóźnionej rewolty. Włącz wrzask.