Jury XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”; Zabrze 2016, w składzie: Zenon Butkiewicz, Lech Raczak, Ingmar Villqist – przewodniczący po obejrzeniu 13 spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:

CZYTAJ WIĘCEJ

Dla mnie sen nie przyszedł podczas całego przedstawienia. Od pierwszej minuty zahipnotyzował mnie prostotą, oszczędnością środków i rekwizytów. Najważniejszymi elementami byli ludzie i nie byle jacy, gdyż aż 18...

CZYTAJ WIĘCEJ

Murzynek Bambo w Afryce mieszka... No właśnie sęk w tym, że nie w Afryce, a w Polsce. Czarny w Polsce? Daj spokój, wracaj do swojego kraju. Arabskie korzenie? Terrorysta, ty też się stąd wynoś. Chwila, może ty jesteś TURYSTĄ? Przestań, czego ty chciałbyś szukać w tym kraju? Że niby chcesz zostać nowym Otellem?

CZYTAJ WIĘCEJ

Co, gdyby kazano nam patrzeć na własne niedoskonałości, wyśmiewać się ze swoich wad i uświadamiać sobie bolesną prawdę, że widowisko, które się obserwuje, jest odzwierciedleniem własnego życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Tocząca się w centralnym, warszawskim, świecie teatralnym dyskusja dotykająca tego, gdzie dziś jest teatr dociera do nas z kilkuletnim opóźnieniem. „Klęski w dziejach miasta”, 

CZYTAJ WIĘCEJ